rozMOWa

Grafika: Małgorzata Jabłońska i Piotr Szewczyk

RozMOWa” to cykl warsztatów budowania kompetencji językowych, a przez to społecznych, prowadzonych dla chłopców przebywających w izolacji w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Barskiej i chłopców i dziewcząt w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapeutycznym nr 8 w Radości.

W półrocznym programie przewidujemy zajęcia poświęcone polskiej młodej poezji, spotkania autorskie z poetką Ewą Frączek-Biłat i poetą Mateuszem Marczewskim, spotkanie autorskie z raperem Muflonem, warsztaty pisania własnych tekstów poetycko-raperskich, warsztaty rapowania i improwizacji, a na koniec cyklu przygotowanie koncertu na bazie tekstów napisanych przez uczestników (próby, próby i jeszcze raz próby!). W październiku 2023 r. zaprosimy Was na finałowy hip-hopowy koncert na żywo w teatrze Klub Komediowy w Warszawie.

Rapowane przez chłopców teksty zostaną nagrane w formie audio, a koncert zostanie zarejestrowany w formie wideo.

Produkcje powstałe w ramach “RozMOWy” trafią do Sieci do szerokiej publiczności.

RozMOWa” to przykład dobrych praktyk w zakresie prowadzenia zajęć o języku polskim dla młodzieży wykluczonej oraz włączania społecznego przez udział w kulturze. Do realizacji projektu zaprosiliśmy fachowców – charyzmatyczne osobowości, które poprowadzą uczestników w świat polszczyzny, poezji, rapu i ich własnej twórczości.

Projekt „RozMOWa” jest realizowany w partnerstwie z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczych Księży Orionistów w Warszawie, Młodzieżowym Ośrodkiem Socjoterapeutycznym nr 8 w Radości oraz teatrem Klub Komediowy w Warszawie.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023