Start z sukcesem

Fot. Małgorzata Brus

Kompaktowy program zajęć dla kobiet – matek odbywających karę więzienia w Areszcie Śledczym na Grochowie, szykujących się do wyjścia na wolność w ciągu dwóch lat.

Program pomagał osadzonym kobietom odnaleźć się na rynku pracy. Zajecia coachingowe prowadzili Joanna Zientarska, dziennikarka Antyradia i aktor Jacek Rozenek. Wskazówek, jak uniknąć powrotu do nałogu udzielał psychoterapeuta i profilaktyk uzależnień Tomek Harasimowicz. Nauczycielka języka polskiego, Ania Wojtach uczyła dziewczyny, jak pisać CV, list motywacyjny, prośbę, odwołanie poprawną polszczyzną i według reguł. To tylko kilka przykładów zajęć.W sumie przeprowadziliśmy 26 warsztatów dla stałej grupy 20 uczestniczek – matek przygotowujących się do życia na wolności po wyjściu z więzienia  – startu z sukcesem.

Projekt „Wsparcie aktywizacji zawodowej matek powracających na rynek pracy po odbywaniu kary więzienia” zrealizowaliśmy w 2014 roku, dzięki  dofinansowaniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w obszarze wyrównywanie szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.