Spotkanie z filmem animowanym

Jak zmieniała się Myszka Miki? Ile czasu komputer przelicza „skok przez płot”? Dlaczego czasami człowiek nie może być zastąpiony przez maszynę w tworzeniu animacji?

Październik to miesiąc filmu animowanego na Żoliborzu. W trakcie 20 warsztatów dzieci z lokalnych podstawówek porozmawiają o ulubionych bohaterach kreskówek i poznają nowych, mniej mainstreamowych. Zobaczą fragmenty najciekawszych animacji polskich i światowych. Zastanowią się, w jaki sposób dźwięk i muzyka tworzą nastrój filmu. Ich własnoręcznie wykonane flipbooki będą podsumowaniem spotkania i utrwaleniem zdobytych wiadomości.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Sadurska, twórczyni artystycznych filmów animowanych, w tym bajek dla dzieci, takich jak „Przypadki Zwierzojeża” czy „Podróże na burzowej chmurze”, ekspertka PISF.

Spotkania skierowane głównie do dzieci z klasy 4 i 5 żoliborskich szkół podstawowych odbywają się w październiku w dni powszednie, w ramach zajęć szkolnych, w Miejscu Aktywności Lokalnej – Czytelni “Pod Sowami”.

Oprócz zaproszonych klas, mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni. Harmonogram zajęć dostępny jest w Czytelni „Pod Sowami” od października.

Serdecznie zapraszamy.

Czytelnia „Pod Sowami” ul. gen. Józefa Zajączka 8,  w Warszawie.

Projekt “Spotkania z filmem animowanym dla dzieci z Żoliborza” jest realizowany przez Fundację Dom Kultury i dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy, Dzielnicy Żoliborz.