W Kratkę 6.
„W Kratkę” to czasopismo tworzone przez kobiety odbywające karę więzienia w Areszcie Śledczym Warszawie Grochowie oraz artystki i artystów. Unikatowy nieregularnik wydajemy od 2013 r.

W 2022 roku przygotowaliśmy numer 6. we współpracy z artystami i artystkami z wrocławskiej Katedry Grafiki SWPS Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego. Oprócz 20 pań z więzienia na Grochowie, w pracach nad tekstami udział wzięli panowie z Zakładu Karnego w Wołowie i panie z Aresztów Śledczych w Goleniowie i Opolu oraz z Zakładu Karnego w Lublińcu.

Redaktorką naczelną 6. numeru jest Ewa Frączek-Biłat. Autorkami i autorami tekstów są:

Alicja, Bebe, Bonita, Dawid, Eveline, Fruzia, Helenka, Iza-Iwi, KŻ, Majka, Malina, Małgosia, Miszania, Monika, Pełnoletnia, Siemion, Świeżynka, Wiewióra, Zołza, Zośka.

Autorkami i autorami ilustracji są: Paulina Adamczyk, Anna Birecka, Julia Gwacka, Małgorzata Jabłońska, Darren Kruk, Oliwia Macińska, Weronika Naskręt, Justyna Przybylska, Małgorzata Raczyńska, Oleksandra Savkina, Agnieszka Semaniszyn-Konat, Piotr Szewczyk, Ewa Tomaszkiewicz, Anastasiya Tupik, Paulina Węgrzyn, Kaja Wojciechowska.

Dyrektorką artystyczną jest Małgorzata Jabłońska. Autorem projektu graficznego i składu jest Piotr Szewczyk.

Opiekę programową nad pracami nad przygotowaniem numeru prowadziła ppor. Ewa Smolińska z Aresztu Śledczego w Warszawie Grochowie oraz gościnnie ppor. Mariusz Hawrot (Zakład Karny w Goleniowie), ppor. Iwona Bawolska (Zakład Karny w Wołowie), st. szer. Wioletta Szczęśniak (Areszt Śledczy w Opolu).

Numer 6. „W Kratkę” wydrukowała Drukarnia MuruGumbel.

Dzięki uprzejmości Centralnego Zarządu Służby Więziennej drukowane egzemplarze pisma są dostępne we wszystkich więzieniach w Polsce. W wersji cyfrowej numer 6. i poprzednie numery są dostępne TUTAJ.

Grafika, Małgorzata Jabłońska

W Kratkę” nr 6. dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.