Możesz pomóc – zrzutka dla Laury i Michała na dalsze leczenia

Laura i Michał 6 września 2010 roku zostali poparzeni w wyniku wypadku samochodowego. Wybuchł gaz i auto stanęło w płomieniach. Laura miała wtedy 4 lata, a Michał 3. Z płonącego samochodu uratowała je matka. Wiele miesięcy spędziły w szpitalach, najpierw walcząc o życie, potem ucząc się na nowo najprostszych czynności, przechodząc kilkadziesiąt operacji. Ich życie po wypadku zmieniło się bardzo, podobnie jak życie ich całej rodziny. Codziennym prostym czynnościom towarzyszy ból. Nawet zabawa stała się cierpieniem. Dzieci noszą specjalne ortezy uciskowe, stosują specjalne kremy na rany i opatrunki sylikonowe. Do dziś są leczone i pozostają pod stałą opieką lekarzy ze szpitala przy ul. Niekłańskej w Warszawie, muszą jeździć na rehabilitację i stosować drogie leki. Nigdy nie będą miały włosów, noszą peruki, z których ciągle wyrastają. Koszt jednej peruki to około 6000 PLN. Obecnie mają zabiegi mikro pigmentacji i laserowe. Jeszcze wiele przed nimi.

Organizatorem akcji jest Centralny Zarząd Służby Więziennej, partnerami Centrum Łowicka, Stowarzyszenie Bezpieczny Dom i Fundacja Dom Kultury.

ZACHĘCAMY DO WPŁACANIA DAROWIZN NA CEL LECZENIA DZIECI.

Osoby, które chcą wesprzeć dzieci, mogą wpłacić darowizny na konto Fundacji Dom Kultury z dopiskiem: Darowizna na cele statutowe Fundacji: leczenie Laury i Michała.

Nr konta zrzutki: 71160014621821232510000003

Najhojniejsi darczyńcy będą nagradzani pracami prezentowanymi w Galerii poniżej. Prace będą wybierane losowo i przekazywane osobom, które płacą minimum 100 PLN.  Prace zostały wykonane przez skazanych z całej Polski i przekazane nieodpłatnie na rzecz zbiórki na leczenia Laury i Michała.

Prace przekazane darczyńcom

Biorąc udział w akcji “Możesz pomóc – zrzutka dla Laury i Michała” wyrażasz zgodę na Politykę Prywatności Fundacji Dom Kultury.